Z największą przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu uruchomiliśmy dla Polkomtel S.A., operatora sieci Plus, sklep muzyczny Plus Music.

Plus Music to nowe wcielenie znanego w Polsce portalu Muzodajnia obecnego na rynku od 2008 roku. Portal jest największym w Polsce sklepem z cyfrową muzyką, posiadającym w ofercie ponad 4 mln utworów, gdzie od początku istnienia klienci pobrali ponad 27 mln pozycji. Miło nam poinformować, że aplikacja otrzymała nową szatę graficzną, logo oraz zupełnie nowe funkcjonalności. Zmiany są tak duże, że zmieniła się również nazwa na Plus Music.

Od teraz Plus Music to nie tyko sklep muzyczny ale także portal oferujący możliwość słuchania muzyki on-line.

 

Serwis Plus Music umożliwia:

  • w pełni funkcjonalny streaming muzyki razem z tzw. Conditional download, czyli zapis utworów do pamięci urządzeń
  • możliwość tworzenia własnych list utworów i dzielenia się ze znajomymi na Facebooku,
  • bezpłatne playlisty dostępne dla każdego użytkownika
  • rekomendacje dokonywane na podstawie historii pobrań użytkownika
  • łatwe dokonywanie zakupów poprzez płatności elektroniczne i
  • dopisanie do rachunku za usługi telekomunikacyjne (dla klientów sieci Plus)
  • słuchanie utworów on-line

Jesteśmy dumni, ponieważ NVT jest autorem pierwszej wersji sklepu – Muzodajni oraz aktualnej jego odsłony – Plus Music. Jesteśmy odpowiedzialni za wdrożenie zarówno rozwiązań frontendowych dla klienta, administracyjnych, jak i pełnego zaplecza dla funkcjonowania Plus Music wraz z wielopoziomową integracją z wewnętrznymi systemami operatora, partnerów zewnętrznych, dostawców, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, dostawcami treści etc. Rozwiązanie NVT wspiera lub w całości realizuje zautomatyzowane procesy związane z każdym etapem funkcjonowania serwisu w obszarach publikacji, realizacji dostaw, zakupów, rozliczeń i raportowania. Do tworzenia aplikacji  wykorzystane zostały najnowocześniejsze wersje technologii takich jak Java, Spring, Angular, Postgres.

NVT jest autorem architektury fizycznej i logicznej Plus Music, instalacji oraz konfiguracji sprzętu, całego zaplecza software’owego, platformy do zarządzania treściami, użytkownikami oraz płatnościami. Dla serwisu zbudowaliśmy dedykowane, skalowalne interfejsy RWD oraz aplikacje mobilne (we współpracy z naszą siostrzaną firmą N7Mobile). System jest zintegrowany z wieloma zaawansowanymi systemami informatycznymi.

Obecnie wprowadzone zmiany wznoszą Plus Music na zupełnie inny poziom pozwalając konkurować z największymi światowymi serwisami muzycznymi. Jednak jak zapewniają przedstawiciele Plusa, serwis będzie skierowany głównie do polskich klientów, dla których w zależności od potrzeb będą dostosowywane kolejne funkcjonalności, tak aby korzystanie z portalu było możliwie najprzyjemniejsze.