ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/01/2018/1_2_2
Warszawa, 15.01.2018 ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/01/2018/1.2.2
W związku z planowanym ubieganiem się o przyznanie dofinansowania projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014- 2020, Poddziałanie 1.2.2 Projekty B+R Przedsiębiorstw, Numer naboru: RPLD.01.02.02- IP.02-10-030/17, Firma NVT Sp. z o.o. zaprasza do złożenia ofert dotyczących wyboru wykonawcy prac badawczo – rozwojowych na potrzeby realizacji projektu.
Zamawiający jest podmiotem niezobowiązanym do stosowania ustawy PZP. Niniejsze postępowanie przeprowadzone jest zgodnie z Zasadą Konkurencyjności, której obowiązek stosowania wynika z „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, europejskiego Funduszu Społecznego oraz funduszu Spójności na lata 2014-2010”.
- NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO:
Nazwa: NVT Sp. z o.o.
Adres: ul. Burakowska 5/7, 01-066 Warszawa
II. OSOBA DO KONTAKTU ZE STRONY ZAMAWIAJACEGO:
Imię i nazwisko: Marek Toczyski mail: mt@nvt.pl
telefon: 501-000-160
III. CEL ZAMÓWIENIA:
Celem zamówienia jest wybór wykonawcy prac badawczo-rozwojowych i podpisanie z nim umowy warunkowej, na potrzeby realizacji projektu.
IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA :
Projekt ma na celu opracowanie innowacyjnego systemu zautomatyzowanej kontroli mikrobiologicznej wyrobów kosmetycznych, poprzez realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych. Rozwiązanie będzie obejmować autorskie algorytmy wykorzystującego mechanizmy uczenia maszynowego oparte o optyczną akwizycję obrazu i komputerową detekcję sygnałów obecności mikroorganizmów tj. bakterii, grzybów (pleśni) i drożdży w próbkach produktów przemysłu kosmetycznego.
Głównym wyzwaniem postawionym przed zespołem badawczym będzie opracowanie prototypu systemu detekcji mikroorganizmów w warunkach laboratoryjnych, który będzie automatyczne udzielać odpowiedzi na pytanie: czy w badanej próbce znajdują się mikroorganizmy takiej jak: grzyby, bakterie, drożdże oraz wyznaczać będzie ich ilość.
Zagadnienia technologiczne do rozwiązania są dwojakie, tj. dotyczą znalezienia skutecznej metody znakowania (np. wybarwiania) mikroorganizmów z próbek wyrobów kosmetycznych, tak aby system rozpoznawania obrazu mógł identyfikować mikroorganizmy na podstawie obrazu pozyskanego z prostego
układu optycznego (mikroskop optyczny wyposażony w kamerę) z wykorzystaniem inteligentnych algorytmów i bazy wzorców. Zagadnienia badawcze będą także obejmować zagadnienia sztucznej inteligencji, przetwarzania i rozpoznawania obrazów oraz wielkiej ilości danych (Big Data) w celu wypracowania algorytmów, które zastąpią żywego diagnostę w laboratorium
– „automatem” w celu rozpoznawania i wyszukiwania śladów obecności mikroorganizmów oraz ich zliczania.
Przedmiotem zamówienia jest zakres Prac B+R obejmujący:
- Opracowanie założeń metody znakowania mikroorganizmów – koncepcja i opracowania
Cel zadania – Celem zadania jest stworzenie kolekcji mikroorganizmów testowych i opracowanie metod znakowania mikroorganizmów za pomocą związków chemicznych w zakresie światła widzialnego.
Opis prac: Stworzenie bogatej kolekcji mikroorganizmów, w tym grzybów pleśniowych, drożdży i tlenowych bakterii mezofilnych, które zgodnie z normami są zliczane (ich ilość) w materiałach kosmetycznych. Opracowanie metod znakowania/ barwienia złożonego mikroorganizmów w preparatach, tak aby tworzony System służący zliczaniu mikroorganizmów był w stanie rozróżniać komórki zarówno po ich wielkości jaki i kolorze a tym samym aby możliwa była jednoczesna ocena próbek pod kątem obecności bakterii i grzybów.
Kolekcja powinna liczyć od 500 do 1.000 mikroorganizmów – w tym mezofilnych bakterii, drożdży i pleśni. Powstały system musi nauczyć się rozpoznawać mikroorganizmy po kolorze, kształcie i wielkości (tj. po zakresie wielkości).
- Opracowanie metod separowania mikroorganizmów z różnych matryc. Cel zadania – Celem zadania jest opracowanie metod poboru próbek badanych (matryc) oraz metod związanych z wyizolowaniem/separacją materiału mikrobiologicznego w formie odpowiedniej dla znakowania
Opis prac: Zastosowanie różnych metod odpłukiwania mikroorganizmów z zarówno płynnych, jak i stałych kosmetyków. Ma to ogromne znaczenie dla odpowiedniego przygotowania preparatów mikroskopowych i barwienia komórek.
W zależności od konsystencji oraz składu kosmetyk/ półprodukt kosmetyczny będzie traktowany w różnoraki sposób. np.:
- Kosmetyki płynne na bazie wody będą mogły stanowić od razu materiał wyjściowy do przygotowania preparatu mikroskopowego – czyli określona niewielka ilość kosmetyku będzie nanoszona na szkiełko podstawowe mikroskopowe, będzie wykonywany rozmaz preparatu a potem Taki preparat będzie oglądany, a w nim będą zliczane komórki.
- Kosmetyki płynne i półpłynne na bazie składników olejowych będą musiały być potraktowane rozpuszczalnikami organicznymi/ rozcieńczalnikami, aby odpłukać komórki mikroorganizmów i dopiero wtedy będzie możliwe wykonanie preparatu mikroskopowego. Ważne żeby substancje olejowe/ tłuszczowe oraz białkowe nie zaburzały procesu
barwienia. Zgodnie z normami w celu przeliczania liczby mikroorganizmów próbka musi mieć wagę 1g.
- Kosmetyki stałe – należy pobrać 1g kosmetyku i rozpuścić go w rozpuszczalniku/ rozcieńczalniku tak, aby uwolnić mikroorganizmy. Dopiero z odpowiednio przygotowanej próbki pobierany jest materiał na szkiełko mikroskopowe, wykonywany jest
Z każdego z kosmetyków (po odpowiednim przygotowaniu, rozpuszczeniu), niezależnie od konsystencji, należy pobrać np.: 0,01g i nanieść na szkiełko. Następnie dokonuje się oględzin, liczenia oraz przeliczenia na 1g.
3. Studium detekcji zanieczyszczeń mikrobiologicznych w układzie obrazowania mikroskopowego.
Cel zadania – Celem zadania jest implementacja opracowanych technik separacji oraz znakowania zanieczyszczeń mikrobiologicznych pochodzących z różnych produktów przemysłu kosmetycznego.
Opis prac: Połączenie kroku pierwszego i drugiego w swoistą całość. Przygotowanie kompletnego rozwiązania dla przemysłu kosmetycznego, czyli opracowanie odpowiednich metod przygotowania próbek kosmetyków do badań mikrobiologicznych – zliczania komórek bakterii, grzybów i drożdży, zgodnie z następującymi założeniami: z przygotowanych odpowiednio próbek kosmetyków będą wykonane preparaty mikroskopowe, wybarwione zaproponowanymi na etapie prac badawczych barwnikami, preparat będzie analizowany przez System, który będzie rozróżniał komórki bakterii, drożdży i pleśni i zliczał je.
4.Weryfikacja prototypu docelowego rozwiązania (systemu).
Cel zadania – Weryfikacja prototypu docelowego rozwiązania (systemu) pod kątem: właściwego przygotowania próbek, zgodności z przyjętą koncepcją i użytecznością dla potencjalnych klientów końcowych
Opis prac: Weryfikacja prototypu systemu, poprzez wielokrotne analizowanie bardzo różnych preparatów mikroskopowych wykonanych z próbek kosmetyków
– ocena czy system rozróżnia komórki bakterii od komórek drożdży czy pleśni i zlicza je oddzielnie.
V.WYMAGANIA:
Zlecenie prac będących przedmiotem niniejszego zapytania ofertowego zgodnie z wymaganiami konkursu może być zlecone:
uczelni publicznej, państwowemu instytutowi PAN lub innej jednostce naukowej będącej organizacją badawczą, która podlega ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo – rozwojowej jednostek naukowych, o której mowa w art. 41 ust.1 pkt 1 i art. 42 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki i otrzymała co najmniej ocenę B,
Zamawiający dopuszcza do udziału w postępowaniu również inne podmioty z zastrzeżeniem, że zlecenie wykonania przedmiotu zamówienia podmiotom innym niż wymienione w poprzedzającym akapicie możliwe będzie wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Instytucji.
Dodatkowo oferent zobowiąże się do podpisania umowy warunkowej niezwłocznie w przypadku gdy jego oferta zostanie wybrana.
VI.WYKLUCZENIA:
Z udziału w postępowaniu wykluczone są podmioty powiązane osobowo i
kapitałowo z Wnioskodawcą.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu Beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu, co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub
VII.KOD CPV:
73000000-2
VIII.NAZWA KODU CPV:
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
IX.POTENCJAŁ TECHNICZNY:
Wymagania dotyczące wykonania prac B+R gdzie oferenci powinni:
- Dysponować pomieszczeniami laboratoryjnymi, w których będę prowadzone prace B+R. Pomieszczenia powinny pod względem sanitarnym i technicznym zapewniać bezpieczne warunki W tym celu Oferent powinien:
- Dysponować laboratorium posiadającym minimum 2 poziom bezpieczeństwa biologicznego (BSL – 2);
Lub
- Dysponować laboratorium
- Dysponować dostępem do Infrastruktury badawczej w tym zasobami technicznymi/WNiP niezbędnymi do realizacji przedmiotu zamówienia.
- Dysponować odpowiednią kadrą do realizacji Zamówienia rozumianą jako Zespół posiadający doświadczenie adekwatne do zakresu prac w
Weryfikacja spełnienia powyższych warunków odbywać się będzie na podstawie danych zawartych w Załączniku nr 1 do Zapytania Ofertowego oraz oceniane będzie na zasadzie spełnia/nie spełnia. Wyłącznie oferty Wykonawców spełniających wszystkie ww. warunki zostaną ocenione wg kryteriów oceny ofert opisanych poniżej. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu podlegają wykluczeniu.
X.PRZEWIDYWANY TERMIN WYKONANIA USŁUG:
W okresie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy warunkowej w umowę właściwą dla następujących prac:
- Opracowanie założeń metody znakowania mikroorganizmów – koncepcja i opracowania
- Opracowanie metod separowania mikroorganizmów z różnych
- Studium detekcji zanieczyszczeń mikrobiologicznych w układzie obrazowania mikroskopowego.
oraz w okresie od 25-32 miesiąca od dnia wejścia w życie umowy warunkowej w umowę właściwą dla następujących prac:
- Weryfikacja prototypu docelowego rozwiązania (systemu).
XI.WARUNKI ZAWARCIA UMOWY:
- Niniejsze zapytanie służy do zawarcia umowy
- Warunkiem wejścia w życie umowy z wybranym wykonawcą będzie podpisanie przez Zamawiającego Umowy o dofinansowanie projektu w ramach Poddziałania 1.2.2 Projekty B+R Przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
WARUNKI ZMIANY UMOWY:
Umowa będzie mogła ulec zmianie w przypadku konieczności zmiany terminu lub sposobu wykonania przedmiotu zamówienia na skutek zmiany zasad finansowania zadania wynikającego z podpisanych przez Zamawiającego umów z Instytucjami Pośredniczącymi lub innych czynników związanych z realizacją przedmiotowego projektu, niezależnych od Zamawiającego.
XII.OFERTY CZĘŚCIOWE:
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych
XIII.LISTA DOKUMENTÓW/OŚWIADCZEŃ WYMAGANYCH OD OFERENTA:
– wypełniony i podpisany formularz oferty stanowiący Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego,
XIV.OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY:
- Oferta winna być sporządzona w jednym egzemplarzu na formularzu, który jest załączony do niniejszego zapytania ofertowego jako załącznik nr 1.
- Oferent poniesie wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
- Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
- Termin związania ofertą wynosi 60 dni liczonych od daty upływu terminu składania
- Oferta powinna zawierać:
– wypełniony i podpisany formularz oferty stanowiący Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego,
- Niekompletne oferty i oferty, które wpłyną po upływie terminu wyznaczonego w niniejszym zapytaniu ofertowym nie będą
XV.OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW:
Zamawiający zastosuje następujące kryteria wyboru:
Kryterium | Waga |
1. Wartość brutto przedmiotu zamówienia | 100% |
Wybór oferenta dokonany zostanie na podstawie największej ilości uzyskanych punktów zgodnie z następującą metodologią:
Przez kryterium „Wartość brutto przedmiotu zamówienia” Zamawiający rozumie określoną przez Oferenta cenę całkowitą brutto wykonania wszystkich prac będących przedmiotem zamówienia. Ocena w ramach kryterium „Wartość brutto przedmiotu zamówienia” (Kc) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:
Kc Cn 100% 100
Co
gdzie:
Cn – najniższa zaproponowana cena brutto przedmiotu zamówienia Co – cena brutto przedmiotu zamówienia zaproponowana w badanej ofercie
Kc – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Wartość brutto przedmiotu zamówienia”
Spośród ważnych ofert, Zamawiający uzna za najkorzystniejszą i wybierze
ofertę, która spełni wszystkie wymagania określone w szczegółowym opisie
przedmiotu zamówienia oraz uzyskała największą liczbę punktów w ocenie
końcowej.
- MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
- Oferta powinna zostać przygotowana na formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. Oferty stanowiące odpowiedź na zapytanie należy składać: drogą pocztową lub osobiście na adres: NVT Sp. z o.o. ul. Burakowska 5/7, 01-066 Warszawa (złożona w oryginale oferta powinna zawierać podpis Oferenta), lub przesłać e-mailem na adres: e-mail: mt@nvt.pl (w przypadku przekazania oferty drogą elektroniczną oferta musi być podpisana i zeskanowana);
- Ostateczny termin składania ofert upływa dnia: 01.2018
- W przypadku ofert, które będą dostarczane drogą pocztową liczy się data wpływu oferty do biura Zamawiającego na adres: NVT Sp. z o.o. ul. Burakowska 5/7, 01-066 Warszawa
XVII.ODRZUCENIE OFERTY:
Zamawiający odrzuca ofertę w następujących przypadkach:
- Oferta została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu;
- Oferta nie spełnia warunków stawianych w zapytaniu ofertowym
XVIII.INFORMACJE DODATKOWE ISTOTNE NA ETAPIE ZAWARCIA UMOWY:
- Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia bądź unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny w przypadku zaistnienia okoliczności nieznanych Zamawiającemu w dniu sporządzania niniejszego zapytania
- Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od zawarcia umowy w sytuacji wycofania się z realizacji projektu, w przypadku zaistnienia okoliczności nieznanych Zamawiającemu w dniu sporządzania niniejszego zapytania
- Oferent może wprowadzić zmiany w złożonej ofercie lub ją wycofać, pod warunkiem, że uczyni to przed upływem terminu składania ofert. Zarówno zmiana jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy
- Jeżeli Oferent, którego oferta została wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej
- Postępowanie prowadzone jest z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, efektywności, jawności i przejrzystości.